Warsztaty filmowe dla uczestników międzynarodowego projektu KINEMA

19 lutego 2018r. w Legnicy w przepięknym i gościnnym Zamku Miejskim w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyły się warsztaty filmowe dla polskich uczestników (po 4 uczniów z sześciu dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych) polsko-niemicko-francuskiego projektu KINEMA. Stroną polską mającą patronat nad projektem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Nasze liceum reprezentują w tej edycji projektu: Blanka Starzycka, Marlena Urbaniak, Maciej Michniewicz i Maksymilian Waszkiewicz z klasy III b. Warsztaty – podobnie jak w roku ubiegłym – poprowadził niemiecki filmoznawca i autor scenariuszy H. Honegger. Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli 6 filmów nakręconych przez każdy polski team, omówili mocne i słabe strony swoich propozycji filmowych i uzyskali od eksperta cenne uwagi i techniczne wskazówki na temat realizacji filmów.

Czas spędzony w Legnicy szybko minął, ale już niebawem, bo w kwietniu uczestnicy projektu ze wszystkich krajów spotkają się w pięknej Północnej Normandii podczas kolejnego finału projektu, by tym razem już wspólnie realizować kolejne zadania filmowe.

– szkolny opiekun projektu: Danuta Lipińska