Koszykarki wciąż w grze o Mistrzostwo Wrocławia

W poniedziałek 12 lutego reprezentacja dziewcząt X LO broniąca tytułu mistrzowskiego z roku ubiegłego, rozegrała dwa spotkania w XV LO awansując do szóstki najlepszych we Wrocławiu. Pierwszy mecz dziewczęta zagrały z trzecią drużyną strefy Centrum – XIII LO. Spotkanie od początku przebiegało po naszej myśli. Dziewczyny cały czas miały wynik pod kontrolą. Mecz zakończył się wynikiem 55:31 ( I kwarta – 9:6, II – 21:16, III – 39:22). Mimo braku naszej czołowej rozgrywającej Anny Tas, dziewczęta spokojnie poradziły sobie z przeciwnikiem. Emilia Ulążka trafiła 4 rzuty za 3 punkty, Kornelia Wójcik miała 2 trójki w tym spotkaniu. Mniej korzystny przebieg miało spotkanie z gospodarzem rozgrywek XV LO broniącym tytułu Mistrza Strefy Wrocławskiej z roku ubiegłego. Pierwsza połowa meczu dawała jeszcze nadzieję na nawiązanie walki, niestety zmęczenie też dało o sobie znać. Nasze reprezentantki rozgrywały mecz po meczu. Ostatecznie przegrały 31:61 ( I kwarta 8:12, II – 15:20, III – 21:42).