Awans koszykarek do najlepszej czwórki

W dniu dzisiejszym w IX LO miał miejsce turniej barażowy. Nasze koszykarki walczyły o awans do finału i półfinału Mistrzostw Wrocławia. Mimo, iz Dziesiątka startowała z pozycji „lepszej” z drużyn biorących udział w spotkaniu, to przyznaję, że wcale nie było łatwo. Od pierwszego gwizdka w spotkaniu z IV LO do ostatniej kwarty z IX LO trwała nieustanna walka pod koszem. Nasze zawodniczki po raz kolejny grały mecz po meczu, co też w pewnym momencie dało ogromną nadzieję drużynie IX LO na wygraną.
Pierwszy mecz z IV LO rozpoczął się od trójki dla czwórki. Po dość ospałej I kwarcie przegrywamy 8:12. Połowa meczu kończy się wciąż niekorzystnym wynikiem dla naszej drużyny 18:24. Brak Emilii Ulążki odbija się dużą nerwowością na boisku. W drugiej połowie meczu pojawia się w końcu na parkiecie nasza czołowa zawodniczka i spotkanie nabiera wigoru. Choć w III kwarcie zdobywa tylko jeden kosz, to w drużynę wstępują nowe siły. Podnoszą się do walki. Grają jak uskrzydlone i uzyskują w końcu przewagę. W III kwarcie  IV LO zdobywa tylko 3 pkt, a my – 16. Po III kwarcie prowadzimy 30:27 i całe spotkanie wygrywamy 46:39.
10 minut przerwy i podejmujemy walkę z IX LO. Gospodarze od samego początku grają bardzo składnie i walczą zdobywając pierwsze punkty. I kwarta kończy się jednopunktową przewagą Dziesiątki – 13:12. W drugiej dorzucamy zaledwie 1 pkt. do tej przewagi – 22:20. Tracimy prowadzenie w trzeciej kwarcie 30:33 po celnym rzucie Dziewiątki za 3 pkt i wielu osobistych, które rywalki na własnym boisku w większości trafiają. W ostatniej kwarcie Emila rzuca dwie trójki, Ania dorzuca jeszcze jedną i ogólnie wygrywamy IV kwartę 21:8! A całe spotkanie 51:41.

PUNKTY DLA DRUŻYNY ZDOBYŁY:
MECZ Z IV LO – 46:39
Ania Tas – 17
Kornelia Wójcik – 9
Emilia Ulążka – 6
Natalia Szydłowska – 6
Julia Lupa – 4
Zuzanna Pakuszyńska – 2

Weronika Baran – 2

MECZ Z IX LO – 51:41
Ania Tas – 16 (1 x 3 pkt)
Emilia Ulążka – 14 (4 rzuty celne za 3 pkt)
Kornelia Wójcik – 12
Julia Lupa – 7
Natalia Szydłwska – 2
Ponadto X LO reprezentowały: Roksana Kuraszyk, Zuzanna Pakuszyńska, Dominika Kałdońska, Karolina Mulewska, Karolina Jakubik. Zdjęcia – Natalia Machnacka.

We wtorek 20 lutego w XV LO walczymy o medale Mistrzostw Wrocławia.
Awans do ” czwórki” najlepszych uzyskało: XV LO, II LO, VIII LO oraz X LO.
Pierwsza para półfinałowa – XV LO (awans z 1 miejsca strefy Zachód) kontra II LO (awans z 1 miejsca strefy Wschód). Druga para półfinałowa – VIII LO (awans z 1 miejsca strefy Centrum) z X LO (2 miejsce w strefie Wschód). IX LO, które jest również w naszej strefie Wschód zajęło 5 miejsce w Mistrzostwach Wrocławia.

IMG_8507.JPG

 

IMG_8515.JPG

 

IMG_8542.JPG

 

IMG_8608.JPG

 

IMG_8609.JPG

 

IMG_8609.JPG

 

IMG_8700.JPG

 

IMG_8704.JPG