Wygrane mecze koszykarzy w pierwszej rundzie Mistrzostw strefy Wrocław Wschód

W dniu 20 grudnia w naszej szkole rozgrywane były mecze wrocławskiej licealiady w koszykówce chłopców w Strefie Wschód. Nasza reprezentacja po bardzo dobrym występie zajęła pierwsze miejsce w grupie C !
   Nasz zespół przystąpił do meczów w roli faworytów, co dodatkowo zmotywowało nas do aktywnej i agresywnej gry, szczególnie w obronie. W pierwszym meczu z silną drużyną Elektronicznych Zakładów Naukowych szybko wypracowaliśmy sobie przewagę i już do końca kontrolowaliśmy przebieg gry wygrywając 42-24.
W drugim meczu z LO XVI, po początkowo słabej skuteczności rzutowej i wzięciu przerwy na żądanie w pierwszej kwarcie, zdobyliśmy parę punktów z kontrataków,  wypracowanych dzięki agresywniejszej obronie.  Dalsza część meczu to już koncertowa gra naszych reprezentantów, co pozwoliło na dokonywanie większych rotacji składem i ostateczne zwycięstwo 52-12.

Skład i punkty zawodników w poszczególnych meczach:
1) LO X – EZN 42:24
Jakub Mikołajewski (2E) 0, Marcel Walczak (1B) 0, Marcin Romanowski (2F) 0, Jakub Stasiaczek (2E)  11, Łukasz Wiraszka (3F) 0, Maciej Nowak (1A) 7, Wojciech Mazur (2E) 2, Jakub Zaremba (1C) 12, Kamil Lontkowski (2E) 2, Stawiczny Aleksander (2B) 0, Konrad Arendt (2C) 8, Patryk Bodak (2D) 0.

2) LO X – LO XVI 52-12

Już 4 stycznia w XIV LO nasi reprezentanci wrócą do walki o awans do Mistrzostw Wrocławia grając z XIV LO oraz ZSA Politechniki. Dziękujemy naszym wszystkim kibicom za wspaniały doping oraz obsłudze stolika sędziowskiego – Oli Pęcherz I C, Dominice Krasińskiej i Kubie Szymankiewiczowi z I A za pomoc w organizacji zawodów.