II miejsce we Wrocławskim Konkursie Wiedzy o Savoir Vivrze „Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?”

Organizatorem konkursu Wrocławski Konkurs Wiedzy o Savoir Vivrze „Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?” było Liceum Ogólnokształcące nr V i X. Turniej odbył się w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury w nowym budynki ZS nr 5. Głównym celem projektu było uwrażliwienie młodych ludzi – od przedszkolaka do licealistyna zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych; w sytuacjach towarzyskich i oficjalnych, propagowanie grzeczności obyczajowej i językowej na co dzień i na święta. Gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w słownych potyczkach na temat wiedzy o bon tonie, a klasy 1-6 w konkursie plastycznym. Przedszkolaki rozbawiały nas scenkami o dobrych i złych manierach. Uczniowie mieli też  przyjemność wysłuchania bezcennych porad i przykładów z zasad dobrego wychowania przewodniczącej jury pani Jadwigi Dębickiej specjalisty ds. etykiety z Akademii Dobrych Manier.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Daria Lasek, Dominika Krasińska, Mateusz Wojakiewicz z klasy 1A, którzy zajęli w swojej kategorii II miejsce. Gratulujemy kultury osobistej i zdobytej wiedzy!

Izabela Dmowska-Głowacka, Agnieszka Duda