Widowisko plenerowe „Drogi do niepodległości 1918” z udziałem naszych uczniów

W dniu 11 listopada 2017 roku uczniowie naszego Liceum wystąpili w historycznym montażu na terenie Muzeum Militarnego Fortu Piechoty nr 9 przy ul. Pełczyńskiej. Organizatorem była Fundacja Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych JEDYNKA. Przedstawienie opowiadało o wydarzeniach, które doprowadziły nas do odzyskania niepodległości i wolności, którą nam zabrali zaborcy, a potem system komunistyczny. Można było zobaczyć: scenki walki Prusaków z Polakami, przemówienia znanych w naszej historii postaci tj. Józef Piłsudski, Wojciech Korfanty, Jan Paderewski, archiwalne zdjęcia i filmy, posłuchać wierszy i pieśni patriotycznych, komentarza prof. Bogusława Bednarka z UWr.  Występ trwał godzinę, poprzedzony dwudniowymi próbami. Ogromne podziękowania dla Uczniów:

klasa 1 B
Julia Pamuła, Mateusz Gąssowski,Ola Rechul, Justynka Pawłowicz,
klasa 1C
Martyna Giedrys, Weronika Endruch,
klasa 1D
Ola Bednarz, Justynka Iwanicka, Nikola Broda, Grzegorz Buda, Iza Tomala,
klasa 1E
Michał Jaroszewski, Paweł Górski, Beata Korzeniewska, Szymon Kosz
klasa 2 B
Kacper Hajduk

Opiekunki: Agnieszka Duda, Izabela Dmowska-Głowacka