Są kreatywni, mądrzy, aktywni i właśnie wspięli się na szczyt! Spory sukces uczniów i uczennicy „Dziesiątki”!

„Zespół „Brukselki” z X Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu zwyciężył w konkursie „Europa w obliczu wyzwań” (…..)” – powiadamia na swojej stronie internetowej Radio Wrocław. „Do twórczej rywalizacji zaprosił uczniów europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Młodzież miała przygotować projekt gry dotyczący najpoważniejszych problemów Unii Europejskiej. Jak mówi jeden z nagrodzonych licealistów Paweł Kierakowicz uczniowie odegrali sceny z posiedzenia Parlamentu Europejskiego: – Zrobiliśmy grę „Droga na szczyt”. Taka przygotówka, w której uczestnicy musieli wcielić się w role delegatów i uczestniczyć w posiedzeniu, które miały elementy fikcji – tłumaczy licealista.”
Szersza relacja z wydarzenia tutaj:
Od siebie dodam, że obok Pawła znakomicie zaprezentowali naszą szkołę Marlena Urbaniak, Krzysiek Konieczny, Maciej Michniewicz (wszyscy z 3B) oraz Piotrek Kwak (3E). Nie pierwszy to ich sukces, z pewnością także nie ostatni!