Podsumowanie wycieczki Koła Turystycznego Dziesiątka w Rudawy Janowickie

Koło Turystyczne Dziesiątka ruszyło na wyprawę w sobotę 7 października mimo zapowiadanej deszczowej pogody.  Góry Rudawy Janowickie,  część zachodnich Karkonoszy, przepiękne. Największe atrakcje czyli Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach oraz zamek Bolczów obok Janowic Wielkich  zwiedzone. Po drodze mieliśmy kawałek bezchmurnego nieba, chwilami słoneczko, tylko troszeczkę deszczu, a do tego niesamowite widoki. Kolory jesieni na każdym kroku. Jak się okazało przeszliśmy dokładnie 20 kilometrów. Dodatkowo dla chętnych były grzyby, głównie podgrzybki i prawdziwki.  Uczniowie w pełnym składzie wrócili cali i zdrowi, a jeśli  się nam ktoś przewrócił to i tak  z uśmiechem dotarł do pociągu. Integracja między klasami świetna, a zachowanie uczniów jak zawsze doskonałe. Piszę to po każdej wycieczce ale nie mogę pisać inaczej, ponieważ  to wielka przyjemność jeździć z taką młodzieżą.

Walory turystyczne regionu poznane, formy ochrony przyrody też (Natura 2000 oraz Rudawski Park Krajobrazowy, pomniki przyrody). Następna wycieczka już 22 października. Jesienne wejście z przewodnikiem na Ślężę. Już dzisiaj zapraszam.

Z turystycznym pozdrowieniem

Agnieszka Duda