Wolontariuszki LO X na Stadionie Olimpijskim

12 września 2017 r. odbyła się XIII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta na stadionie lekkoatletycznym AWF we Wrocławiu (kompleks Stadionu Olimpijskiego).W zawodach zmagało się ponad 150 sportowców niepełnosprawnych. Wolontariuszki naszego liceum dzielnie pomagały w prowadzeniu imprezy. 

W programie były między innymi: prezentacja drużyn, pchnięcie kulą, bieg na 200 m, bieg na 60 m, bieg na 30 m, sztafeta 4 x 100 m, bieg integracyjny dla publiczności.

Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta zgromadziła na wrocławskim Stadionie Olimpijskim tłum radosnych zawodników.

– Ideą naszej olimpiady, która odbywa się już po raz 13., jest zjednoczenie środowiska osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku – mówi Aleksander Sadowski, instruktor terapii zajęciowej, muzykoterapeuta z WTZ „Muminki”.

W tym roku zgłosiło się na zawody 9 drużyn. Z samego Wrocławia uczestniczyły w olimpiadzie drużyny z „Arki”, z WTZ „Muminki”, WTZ „Wspólnota” i z Przyjaznego Domu. Poza tym przyjechały ekipy z różnych miejscowości Dolnego Śląska. Razem z kibicami, osobami towarzyszącymi na stadion trafiło kilkuset pasjonatów sportowej zabawy. Na szczęście w nocy się wypadało i od rana towarzyszyło zawodnikom piękne słońce.

– Mamy piękny olimpijski znicz, przy czym zarówno ten, który płonie w czasie zawodów, jak i ten, który służy do zapalania go, zostały wykonane na naszych warsztatach terapii zajęciowej – dodaje A. Sadowski. – Wśród konkurencji mamy biegi na różnych dystansach, m.in. sztafetę męską i żeńską 4 x 100 metrów, biegi krótkodystansowe; zrezygnowaliśmy ze skoku w dal, natomiast odbywa się rzut kulą kobiet, mężczyzn, rzut kulą osób niepełnosprawnych ruchowo – czyli na wózku lub poruszających się o balkoniku,

Wiele osób trenuje od kilku lub nawet kilkunastu tygodni, dzięki temu poprawiają rzeczywiście swoją kondycję. Olimpiada ma także niewątpliwe walory zdrowotne. – Wiadomo, że nie chodzi tu głównie o wyniki. Sportowe współzawodnictwo, przyjacielskie spotkanie z kolegami z innych warsztatów, placówek, przynoszą naszym podopiecznym mnóstwo radości – wyjaśnia A. Sadowski. – Możemy poszczycić się wspaniałą atmosferą.

reportaż za: https://pl-pl.facebook.com/Fundacja-im-Brata-Alberta-WTZ-Muminki-398846643489369/ i http://wroclaw.gosc.pl/doc/4180272.Piekne-oblicze-sportu