Noc Muzeów w Muzeum Militarnym z pomocą naszych uczniów

W sobotę, 20 maja, w Muzeum Militarnym przy ul. Pełczyńskiej 33 w ramach Nocy Muzeów miała miejsce 9. Majówka Żołnierska, podczas której można było obejrzeć wystawę broni, zwiedzić muzeum oraz przyjrzeć się historii. Uczniowie naszej szkoły:  Maciej Mamys I D, Paweł Ruszkiewicz I D, Rafał Rejek I E,  Sara Sokołowska , Martyna Mencel, Natalia Matejuk, Marta Kalińska i Magda Siewierska z klasy IC  pomagali tego dnia oprowadzając wycieczki po koszarach i opowiadając o życiu żołnierzy w schronach.

W godzinach wieczornych odbyła  się rekonstrukcja szturmu na fort, z udziałem wielu grup żołnierzy, ze strzelaniem z czołgu i z karabinów, pod osłoną zasłon dymnych. Co roku w majówce bierze udział coraz więcej mieszkańców Wrocławia i okolic, miło nam było widzieć rodziców naszych uczniów, którzy zawsze chętnie wspierają działania naszej młodzieży.
Jeszcze raz serdeczie dziękuję uczniom zaangażowanym w pomoc przy organizacji Nocy Muzeów.
Agnieszka Duda