„WEEKEND Z HISTORIĄ” KLASY 1B.

„Weekend z historią” (21-22 kwietnia) to kolejne z serii licznych przedsięwzięć studentów oraz pracowników naukowych Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego popularyzujących wiedzę o przeszłości, w których wzięli aktywny udział uczniowie „Dziesiątki”. I tym razem organizatorom udało się przedstawić wybrane zagadnienia współczesnych badań historycznych fachowo, a przy tym niesztampowo i z humorem. Nasi pierwszoklasiści – humaniści mogli się na przykład dowiedzieć, w jaki sposób do zwycięstwa Stanów Zjednoczonych w wojnie z faszystowskimi Niemcami oraz imperialistyczną Japonią przyczynili się… Kaczor Donald, Sknerus McKwacz i Superman. Niektórzy uczniowie odważyli się skosztować potraw przygotowanych wedle staropolskich receptur, co obaliło wiele mitów i fałszywych wyobrażeń dotyczących staropolskiej kuchni. Wykłady poprowadzone zostały interaktywnie, niektóre nawet angażowały młodzież do udziału w inscenizacjach, takich jak chociażby odtworzenie przebiegu uczty na dworze królewskim w XVII stuleciu. Takie oblicze historii, jakie zaprezentowano nam podczas „Weekendu z historią” chciałoby się oglądać jak najczęściej i z pewnością będziemy to robić w ramach dalszej współpracy „Dziesiątki” z Instytutem Historycznym!