Gala finałowa XIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz

W dniu 6 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Finał Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz. To już XIII raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 8 szkół pondgimnazjalnych  z Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Prezentacje 10 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

 1. Przewodniczący:  mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu;
 2. Członkowie jury:
 • dr hab. Ewa Dębowska  – Kierownik Zakładu Nauczania Fizyki Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • dr inż. Agnieszka Ciżman  – z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej,
 • dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,
 • dr Paweł Preś  – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,,               

Z przyjemnością informujemy, że tytuł  LAUREATA oraz nagrodę główną XIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz otrzymał:

 • Kcper Jóźków  z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Oławie, który zaprezentował pracę na temat: „Fizyka i koszykówka – przypadkowe zestawienie czy spójna całość?”

 

LAUREATAMI zostali również:

 • Weronika Wiesiołek z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu
 • Wiktor Baranowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu
 • Rafał Tymków z Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV we Wrocławiu

Kacper Jóźków otrzymał  INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ oraz INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO  na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody książkowe i rzeczowe m. in. smartfon ufundowany przez Departament Edukacji.

Wszyscy pozostali laureaci  otrzymali INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody rzeczowe i książkowe.

Kacper Jóźków otrzymał również nagrodę publiczności (smartfon ufundowany przez Departament Edukacji) .

Tytuł finalisty otrzymali:

 • Piotr Jażdżewski z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy,
 • Kamil Biegała z II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu
 • Mateusz Bączek z Zespółu Szkół Ogólnokształcących Nr 3/ LO nr IX we Wrocławiu,
 • Dawid Kahla z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy,
 • Kamil Rejman z Liceum Ogólnokształcącego Nr VII we Wrocławiu,
 • Jakub Zoń z Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu,

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

                        Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu, który poprowadził pan dr hab. inż. Robert Kudrawiec z Politechniki Wrocławskiej „Energia i jej rola w rozwoju  cywilizacji” 

                                                                                                                            Małgorzata Kajser – Stysiak