XIII EDCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ – PODSUMOWANIE II ETAPU

  W dniu 08 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się II etap (pisemny) Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz. To już XIII raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 22 szkół ponadgimnazjalnych  z Dolnego Śląska, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Wojciecha Kamińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

 • Pan dr inż. Krzysztof Ryczko z Politechniki Wrocławskiej,
 • Pan dr Wojciech Kamiński z Uniwersytetu Wrocławskiego,

                Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu  Pana dr Bartosza Strzelczyka z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego – „Od łuczywa do lasera, czyli o źródłach światła”  

Jury konkursu wyłoniło 11 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 6 kwietnia.

 Finalistami XIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:

 • Piotr Jażdżewski  I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
 • Weronika Wiesiołek Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
 • Kamil Biegała II liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka, Bolesławiec
 • Kacper Jóźków Liceum Ogólnokształcące nr I, Oława
 • Rafał Tymków Liceum Ogólnokształcące Nr XIV, Wrocław
 • Dawid Kahla I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
 • Wiktor Baranowski II liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka, Bolesławiec
 • Kamil Rejman Liceum Ogólnokształcące nr VII, Wrocław
 • Mateusz Bączek Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3/ LO nr IX Wrocław,
 • Jakub Zoń Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicz, Wrocław
 • Konrad Pijanowski Liceum Ogólnokształcącego Nr V im. Jakuba Jasińskiego, Wrocław

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy 6 kwietnia na finał.