PIŁKARZE NOŻNI MEDALISTAMI MISTRZOSTW WROCŁAWIA

 

Nasza wspaniała reprezentacja zajęła II miejsce w Mistrzostwach Wrocławia w piłce nożnej halowej chłopców. Jako najlepszy zespół z z ubiegłorocznych rozgrywek na hali nie musieliśmy obecnie uczestniczyć w rozgrywkach fazy grupowej. Swoje mecze rozpoczęliśmy od ćwierćfinałów.

W grupie B w pierwszym meczu spotkaliśmy się z I LO. Mecz nadspodziewanie łatwo wygraliśmy 5:0, po bramkach M. Chudyka, M. Kordeli, P. Jasińskiego i M. Jurasika x2.

W drugim spotkaniu dnia rozegraliśmy mecz z XII LO, które również pokonaliśmy, ale już tylko 2:1. Oglądaliśmy gole M. Chudyka z połowy boiska i P. Jasińskiego po pięknej akcji całego zespołu. Na koniec rozgrywek tej grupy pozostało nam spotkanie z SMS Junior, które zremisowaliśmy 0:0. Pokazał klasę nasz wspaniały bramkarz M. Kasprzyk broniąc w nieprawdopodobnych okolicznościach.

Awansowaliśmy do półfinału Mistrzostw Wrocławia z pierwszego miejsca w grupie z dorobkiem 7 pkt. W meczu decydującym o wejściu do finału spotkaliśmy się z drugim zespołem grupy A, czyli LZN. Mecz pokazał klasę całego naszego zespołu – wynik 3:0 po trzech golach naszego kapitana Piotrka Jasińskiego dał nam awans do upragnionego finału.

W finale czekała nas walka z faworytem XI LO (piłkarzami Śląska Wrocław), po małym błędzie w obronie straciliśmy pierwszą bramkę, ale szybko straty odrobiliśmy. Po akcji Kordeli i kolejnym golu Piotrka Jasińskiego mieliśmy remis. Niestety piłkarze XI LO wyszli znowu na prowadzenie, a nam zabrakło czasu na wyrównanie i przegraliśmy mecz finałowy 2:1.

 

Warto dodać, że oba zespoły będą reprezentować Wrocław w Mistrzostwach Strefy Wrocławskiej, gdzie będziemy walczyć o awans do Mistrzostw Dolnego Śląska.

 

Skład reprezentacji:

  1. Mateusz Kasprzyk – bramkarz
  2. Jakub Pondel – bramkarz
  3. Mateusz Chudyk – obrońca
  4. Erwin Korsak – obrońca
  5. Rafał Rejek – obrońca
  6. Miłosz Jagodziński – pomocnik
  7. Maciek Kordela – napastnik
  8. Piotr Jasiński – kapitan zespołu – napastnik
  9. Michał Jurasik – pomocnik
  10. 10.Kamil Lis – pomocnik

 

Trener

Maciej Herezo