MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

Dziewczęta nie pozostają w tyle!!! Podobnie, jak drużyna chłopców awansowały do Mistrzostw Wrocławia w koszykówce. W Strefie Wschód zajęły 2 miejsce, przegrywając z II LO jednym koszem!
                W dniu 18.01.2017 jak natchnione rozegrały dwa mecze w XII LO. Obydwa bez problemu wygrywając i tym samym z I miejsca w grupie uzyskały awans do ćwierćfinałów  Mistrzostw Wrocławia.
Pierwszy mecz zagrały z VIII LO.
Już od pierwszych minut objęły prowadzenie i nie oddały go do samego końca – 37:17.

Punkty dla drużyny zdobyły:

Emilia Ulążka  1c – 22 pkt. (w tym dwie „trójki”)
Maja Nizioł  1c – 10 pkt.
Natalia Krej  1d – 3 pkt.
Kamila Nawrocka  1e – 2 pkt.

Kolejny mecz dziewczęta zagrały z gospodarzem  XII LO. Dwunastka rozpoczęła mecz od 2 pkt. prowadzenia, ale nasze dziewczęta szybko odpowiedziały rzutem i… Emilia trafia „trójkę”. Już tego prowadzenia nie oddały do końcowego gwizdka meczu, wygrywając całe spotkanie – 44:29.

Emilia Ulążka – 15 pkt. (3×3)
Natalia Krej – 11 pkt. (1×3)
Maja Nizioł – 10 pkt. (2×3)
Kamila Nawrocka – 6 pkt.
Małgorzata Miklas – 1c – 2 pkt.

W Strefie Wschód dziewczęta rozegrały w grupie mecz z IX LO 12.12.2016 wygrywając 49:39.

Emilia – 34 pkt. (3×3)
Natalia – 12 pkt. (1×3)
Magdalena  Frydlewicz 3a – 3 pkt. (1×3)

20.12.2016r. w LO nr I zagrały mecz z II LO przegrywając 72:35!

Emilia – 17 pkt. (2×3)
Natalia – 11 pkt. (1×3)
Magda – 3 pkt. (1×3)
Wiktoria Biernat 2a – 4 pkt.

10.01.2017 w I LO dziewczęta rozegrały dwa mecze o miejsca w  Strefie Wschód. Pierwszy mecz rozegrały z III LO pokonując rywalki 52:25.

Emilia – 21 pkt. (3×3)
Natalia –16 pkt.
Maja – 13 pkt.
Kamila – 2 pkt.
Kolejne spotkanie z II LO, w którym dziewczęta walczyły do ostatniego gwizdka jak równy z równym!
13:16 po pierwszej kwarcie, 30:32 – połowa meczu. III kwarta kończy się remisem 47:47 i w ostateczności przegrywamy  55:57.

Emilia Ulążka – 27 pkt. (2×3)
Natalia Krej – 21 pkt. (1×3)
Maja Nizioł – 6 pkt. (1×3)
Kamila Nawrocka – 2 pkt.

24 stycznia we wtorek zapowiada się ciekawa rywalizacja w ćwierćfinałach Mistrzostw Wrocławia, które zostaną rozegrane w naszej szkole.
Zapraszam wszystkich do emocjonalnego wsparcia naszych wspaniałych dziewcząt!!!
Reprezentacja X LO rozegra mecz o godz. 10.00 z I LO (które w naszej strefie awansowały do Mistrzostw Wrocławia z III miejsca) oraz ok. godz. 12 z XV LO. Dziewczęta zagrają drugi i czwarty mecz. Pierwszy mecz gra XV LO z VIII LO, trzeci – I LO Z VIII LO. Dwie drużyny awansują do półfinałów Mistrzostw Wrocławia, które zostaną rozegrane 26.01.2017 w XV LO.