Koszykówka pierwsza runda Mistrzostw Wrocławia chłopców

W dniu dzisiejszym 17.01.2017 nasi koszykarze zmierzyli się w dwoma drużynami.

Pierwszy mecz przebiegł bez problemów dla naszych reprezentantów. Zwyciężyli, pokonując ZSGastronomicznych wynikiem 46-12. „Mistrzem strzelców” w tym meczu okazał sie Jakub Oparowski zdobywając 11 punktów dla drużyny. Do tak ogromnej przewagi punktowej nad rywalami przyczynili się również pozostali zawodnicy, kapitan Mateusz Sularz ( 10pkt), Wojtek Mazur (7pkt), Michał Majgier (6pkt), Aleksander Stawiczny (5pkt), Szymon Górny (3pkt), Szymon Żurkiewicz (2pkt) oraz Konrad Arendt (2pkt). Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko, zostawiając przeciwników daleko w tyle. W drugiej połowie meczu zawodnicy ZSG nie byli w stanie uzyskać lepszego wyniku, zostawiając na swoim koncie 12 punktów.

Po przerwie nadszedł czas na starcie z drużyną LO XV (szkoła sportowa Śląska Wrocław). Spotkanie skończyło sie wynikiem 46 – 27  wygrana dla LO XV. Mecz był wyrównany, nasi zawodnicy walczyli do samego końca. W niektórych momentach gra stawała się dynamiczna i zawzięta, co odbiło się na ilości fauli. Punkty dla drużyny zdobyli :
– Mateusz Sularz ( kapitan ) 12
– Wojtek Mazur 5
– Konrad Arendt  6
– Aleksander Stawiczny 4

Zawodnicy nie poddają się i będą walczyć dalej w ćwierćfinałach, a w dzisiejszych zawodach nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w grupie. W piątek 20 stycznia w ćwierćfinałach, które odbędą się w IX LO rozegramy dwa mecze – z gospodarzami IX LO i VIII LO.