Mistrzostwa strefy Wrocław Wschód w koszykówce chłopców – zacięte mecze i awans do półfinałów…

Dzisiaj (04.01.2017 r.) w naszej szkole odbyły się trzy mecze decydujące o kolejności w eliminacyjnej grupie B koszykarzy w ramach Mistrzostw Strefy Wrocław Wschód.
Najpierw zagrały drużyny LO III i LO Politechnika. Mecz był bardzo wyrównany. Ostatecznie Politechnika wygrała jednym punktem z „trójką” 30:29. Ułatwiało to nam trochę zadanie, gdyż w pierwszym meczu jeszcze w grudniu – wygraliśmy z Politechniką 44:36!
Do meczu z III LO przystąpiliśmy w dobrych nastrojach. Zaczęło się zgodnie z  planem – naszym prowadzeniem. Jednak trzecia kwarta to kilka strat, słabsza skuteczność i zrobiło się gorąco (w tej kwarcie zdobyliśmy tylko 1 pkt!). Na szczęście w czwartej kwarcie opanowaliśmy nerwy i mogliśmy już do końca kontrolować przebieg meczu wygrywając 30:23.
Po godzinie odpoczynku przystąpiliśmy do meczu decydującego o pierwszym miejscu w grupie z faworyzowaną drużyną LO IX. Początek był trudny – widoczna przewaga „dziewiątki” 13:3. Druga kwarta dla nas m.in. po rzutach za 3 Mateusza Sularza i Kuby Stasiaczka. Trzecia kwarta wyrównana ale już znacznie zbliżyliśmy się do rywali. I wreszcie niezwykle dramatyczna czwarta kwarta. Przy ogromnym dopingu licznej publiczności graliśmy jak z nut – seria rzutów za 3 Wojtka Mazura i Konrada Arendta, dobra obrona – i prowadzimy 7 pkt. 2′ przed ostatnią syreną! Zwycięstwo jest w naszym zasięgu! Drobne straty jeszcze nie odbierają nam nadziei… Ale ostatnich kilkadziesiąt sekund to prawdziwy dramat – faule zinterpretowane przez sędziego jako niesportowe, z czym wiąże się kara rzutów osobistych i dodatkowo piłka dla przeciwnika. Rywale wykorzystali otrzymane trzykrotnie premie i przegraliśmy 45:42…
Nasi reprezentanci to:
1. Mateusz Sularz III B 10, 7, 10 (punkty zdobyte z LO Politechnika, III LO, IX LO)