Klasy IIC i IIB na podium!!

Fundacja Garaż, w imieniu własnym oraz Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia zaprosiła uczniów klas IIB i IIC na uroczystą galę połączoną z konkursem mów i panelem dyskusyjnym, która odbyła się 9 grudnia w auli Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych we Wrocławiu. Wydarzenie to było zwieńczeniem warsztatów z efektywnej komunikacji, organizowanych przez Fundację Garaż dla młodzieży ponadgimnazjalnej z Wrocławia, w których brali udział uczniowie w/w klas. Trenerem był adwokat Mateusz Tuński. Projekt realizowany był w ramach programu „Edukacja Przedsiębiorczości”.

Podczas gali finałowej 12 najlepszych zespołów uczniów ze szkół wrocławskich prezentowały swoje mowy z zakresu przedsiębiorczości. Dodatkowo, w trakcie gali został poprowadzony panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli instytucji samorządowych oraz biznesu, na temat możliwości i sposobów skutecznego przekucia pomysłu w sukces.

Uczniowie klasy IIC przedstawili projekt pt. „Zróbmy z Wrocławia drugą Wenecję”, a uczennice klasy IIB „Wszystko w jednym”. Tematy innych prezentacji to: „Bezprzewodowe ładowarki telefoniczne”, „E-głosowanie”, „Drinkomat”, „Chilroom”, „Bezprzewodowa prostownica”, „Uniwersalny pilot”, „E-klasa sportowa”, „Make-up-expres”, „Dedykowane portale” i „Kurs wiedzy o Azji”.  Wypowiedzi ustne uczniów oceniało jury. Kryteria oceniania obejmowały strukturę wypowiedzi, kontakt z publicznością, siłę przekazu, oryginalność pomysłu i subiektywne odczucia.

I miejsce w konkursie zajęli uczniowie klasy IIC: Justyna Gąsior, Aleksandra Klaczyńska, Magdalena Owsiany, Arkadiusz Rembiszewski.

III miejsce w konkursie zajęły uczennice klasy IIB: Zofia Wirszyc, Aleksandra Pietruszka, Agata Gajowska, Karolina Wiśniewska.

Udział w projekcie przyczynił się do kształcenia umiejętności kreatywnego myślenia, opanowania lęku scenicznego, trudnej sztuki efektywnej prezentacji własnego projektu i doboru właściwych argumentów.

Zwycięzcom gratulujemy!!