PUSTY TALERZYK wystawa zdjęć z rodzinnych archiwów, batików Joanny Puciłowskiej i wideoinstalacji Weroniki Kwiatkowskiej w CK Agora

6 grudnia o godz. 19 (w Mikołajki) odbędzie się otwarcie wystawy w Centrum Kultury AGORA: Pusty talerzyk.

Na wystawie eksponowane będą zdjęcia z domowych archiwów wrocławian, batiki Joanny Puciłowskiej oraz sentymentalna wideoinstalacja Weroniki Kwiatkowskiej.

Przyjęło się zostawiać pusty talerz: dla zagubionego wędrowca, dla samotnych, dla nieszczęśliwych lub zapomnianych. Często też jest pretekstem do wrócenia pamięcią do świąt z rodziną, której już nie ma, do stołów, które pozmieniały swoje miejsca, a zastawa właścicieli. Pusty talerz jest też dla tych, których jeszcze nie ma. Bo zakochać się można tak łatwo wiosną, a najwięcej dzieci rodzi się latem lub wczesną jesienią.

Wystawa PUSTY TALERZYK nie opowie o tradycjach wigilijnych, będzie natomiast pretekstem do snucia historii o tęsknotach, wspomnieniach i nadziejach. W trakcie świąt otaczamy się przedmiotami i gestami, które mają nas łączyć z przeszłością. Uczymy kolejne pokolenia tych rytuałów nie bez lęku i nadziei, że także będziemy w przyszłości godni dodatkowego talerza.

 

Jest możliwość wzięcia udziału w wystawie i wysłać swoje rodzinne fotografie przy stole  poprzez link  do końca listopada. link do strony: http://www.ckagora.pl/2016/11/15/pusty-talerzyk-wystawa-zdjec-z-rodzinnych-archiwow/

Zaprasza Małgorzata Grączewska

Plakat