Wystawa „Zostawili Ślad”

Zakończył się pierwszy etap projektu pt. „Zostawili ślad” – wystawa. Uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat, przedstawiający wizerunek, krótką notę biograficzną oraz myśli przewodnie osoby, którą uznali za wzór do naśladowania.

Wystawa powiązana jest z uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. Miała na celu pokazanie, że choć wielu wyjątkowych postaci nie ma już z nami, zostawiły one po sobie jakiś ślad. Ślad ważny dla naszego otoczenia, a może i całego świata. Chcieliśmy pokazać, że wielkim może być każdy. I w przyszłości możemy być to również my.

Na wystawę zostało dostarczonych sześć plakatów, które można podziwiać do końca listopada w łączniku na pierwszym piętrze. W najbliższym czasie rozpocznie się druga część projektu – we wszystkich klasach zostanie przeprowadzony plebiscyt, podczas którego uczniowie wybiorą inspirującą postać, której imię będzie nosił powstający właśnie Zielony Skwer Inspiracji.

Koordynator projektu – Blanka Starzycka, Skarbnik SU