Polonistka Dziesiątki nawet George’a doprowadzi do matury!

15 listopada 2016 r. uczniowie klas 3 d, 3 e i 3g wyjechali na obóz naukowy do Jemielna, aby ostro popracować i przygotowywac się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Pod okiem prof. Grażyny Melskiej i prof. Ewy Obary-Grączewskiej doskonalili umiejętności czytania ze zrozumieniem, redagowania tekstu (np. streszczenia) i pisania rozprawki problemowej.

Ich pracy przyglądał się każdego ranka George, świnka, z którą szczególnie zaprzyjaźniła się prof. Melska.

Już pierwszego wieczoru panie ze stołówki przygotowały pyszne hamburgery, na szczęście nie z George’a. Od tego czasu uczniowie wyczekiwali pór posiłków, by kosztować różnych przysmaków. Powstawały też spore kolejki po dokładki.

Po trzech dniach karkołomnych ćwiczeń młodzi ludzie wrócili bogatsi o wiedzę i umiejętności z języka polskiego oraz dodatkowe kilogramy.

Informację sporządził krótko (bo zaraz ostatni obiad na obozie!) i treściwie Jakub Olejnik z 3 d.