Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr X chętnie wybierają Politechnikę Wrocławską

Zachęcamy nauczycieli, rodziców i uczniów do zapoznania się z listem Pana Prof. Andrzeja Dziedzica – Prorektora ds. Nauczania Politechniki Wrocławskiej na temat naszych absolwentów, którzy wybrali Politechnikę Wrocławską w ostatnich latach.

Małgorzata Kaźmierska

Treść listu:

Szanowna pani Dyrektor,

Serdecznie gratuluję wysokiego poziomu przygotowania uczniów do egzaminów maturalnych na przestrzeni ostatnich lat. Państwa sukcesy są dla naszej uczelni szczególnie ważne, gdyż wielu absolwentów Państwa szkoły wybiera właśnie naszą Politechnikę i właśnie z nią wiąże swoją przyszłość.

Z badania przeprowadzonego przez firmę PCG Polska, w ramach projektu pilotażowego „Analityka Edukacyjna w Szkołach Wyższych”, organizowanego wspólnie z Fundacją Rektorów Polskich, wyłoniła się mapa szkół ponadgimnazjalnych, na której Państwa szkoła zajmuje szczególne VIII miejsce w zestawieniu ponad 550 szkół z całego kraju, których absolwenci najczęściej wybierają Politechnikę Wrocławską!

W ostatnich pięciu latach swoje losy z Politechniką Wrocławską zdecydowało się złączyć 581 młodych ludzi, absolwentów X LO, z których znaczna część z sukcesem zakończyła edukację m.in. na kierunkach informatycznych i mechanicznych.

Dlatego już teraz, z myślą o ważnych decyzjach przyszłych Waszych  maturzystów kieruję do Państwa niniejszy list.

Politechnika Wrocławska jest obecnie jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Naszą ambicją jest kształcenie kadry inżynierskiej na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnienie Uczelni ciągłości pokoleniowej kadry naukowej. Inwestujemy więc w najlepszych kandydatów na studia i najzdolniejszych studentów pomagając im nie tylko w rozwijaniu pasji związanych ze studiami, ale także umożliwiając naukę wolną od trosk o sprawy materialne.

Wszystkich maturzystów zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną Politechniki Wrocławskiej. Najzdolniejszym maturzystom, w tym olimpijczykom, dedykujemy specjalny program stypendialny „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”, w ramach którego oferujemy stypendium Rektora, miejsce w domu studenckim oraz opiekę tutora.

Bardzo dziękuję za Państwa olbrzymi trud związany z przygotowaniem uczniów do dalszej edukacji. Zachęcam również do dalszej owocnej współpracy z działem rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.                                                                              

  Z wyrazami szacunku

Prorektor ds. Nauczania

Prof. Andrzej Dziedzic