Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Wolontariat szkolny i Samorząd uczniowski rozpoczynają akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Polegać ona będzie na zbiórce zniczy z przeznaczeniem na kresowe cmentarze.

Każda klasa proszona jest o przyniesienie białych i czerwonych zniczy do sali c103 lub c201 z podaniem klasy oraz ilości zebranych zniczy, do 28 października.

Oprócz zbiórki została przygotowana wystawa na tablicy samorządu oraz prezentacja, którą przewodniczący klas przedstawią uczniom.

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” to nie tylko charytatywna zbiórka zniczy ale także wyraz pamięci o historii Polaków.

„Podaruj znicz na Kresy!
Zbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Granice się zmieniły, ludzie wyjechali pozostawiając mogiły przodków. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć.

Oddajmy hołd zmarłym i poległym Rodakom.”

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji!