Wycieczka Koła Turystycznego Dziesiątka w Góry Sowie za nami

Za nami pierwsza wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego w tym roku szkolnym. Tym razem coś nowego, miejsce gdzie Koło Turystyczne było po raz pierwszy. Wędrowaliśmy ze stacji kolejowej w Głuszycy Górnej do Osówki w  Górach Sowich. Podziemne miasto Osówka, podobnie jak Włodarz oraz Walim, warto zobaczyć. Zwiedzaliśmy obiekt z przewodnikiem, który opowiadał o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Zapoznał nas z losami ludzi pracujących przy projekcie Riese oraz przedstawił wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem.
Z Osówki wędrowaliśmy szlakami turystycznymi przez Park Krajobrazowy Gór Sowich do stacji kolejowej w Jedlinie Zdroju. Pogoda dopisała, humory też. Grupa prawie trzydziestoosobowa świetnie się zintegrowała w czasie kilkugodzinnej wędrówki.

Dziękuję serdecznie naszym uczniom za jak zawsze wzorowe i bezpieczne zachowanie na szlaku i już dziś zapraszam na koleją WYPRAWĘ na Śnieżnik z noclegiem w niesamowitym schronisku. Następna wycieczka 5-6 listopada.

Z turystycznym pozdrowieniem
Agnieszka Duda