Klara Zgorzelska zdobywczynią III miejsca w międzynarodowym konkursie muzycznym

W dniach 13- 18 września  we włoskim Montesilvano (Pescara) odbyła się XIV edycja konkursu perkusyjnego Percussion Competition, w którym uczestniczyo 140 muzyków. Rywalizowali oni  w 5 kategoriach: wibrafon, marimba, kotły, werbel i zestaw perkusyjny.  Konkurs przeprowadzono w trzech etapach. Klara Zgorzelska  dostała się do finału i zdobyła uznanie w oczach członków jury w kategorii wibrafonu. David Friedman, Andres Astrad, Andrei Pushkarev  przyznali jej III miejsce. To wielkie wyróżnienie i jednocześnie zasłużona satysfakcja za wielololetni  trud włożony w łączenie obowiązków uczennicy dwóch szkół: LO Nr X i szkoły muzycznej. Ci z was, którzy poświęcają czas na rozwijanie swoich pozaszkolnych pasji, z pewnością docenią zarówno wielki sukces Klary, jak i cięzką pracę, która się za tym kryje.                                                                                                                                                                                    Atrakcją  konkursu jest mozliwość szlifowania swych umiejętności pod okiem najlepszych, jak i uczestnictwa w koncertach światowych wirtuozów.

Gratulujemy Klarze i życzymy dalszych sukcesów

nauczyciele i uczniowie X LO