III miejsce we Wrocławiu LO Nr X w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2015/2016!

15 września 2016 na Stadionie Olimpijskim stanęliśmy na trzecim stopniu podium…

W czwartek 15.09.2016 r. Wrocławski SZS zainaugurował nowy rok sportowy 2016/2017. Podczas otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta, Kuratorium, Wydziału Edukacji a także wielu znakomitych sportowców w tym tegorocznych olimpijczyków z Rio de Janeiro, nagrodzone zostały najlepsze wrocławskie szkoły za ubiegły sezon sportowy. Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasze Liceum zajęło III miejsce! Przed nami sportowe II LO i III LO.
Na sukces „Dziesiątki” zapracowali wszyscy nasi reprezemtanci. Znakomitą formę zaprezentowali piłkarze i piłkarki wygrywając rywalizację we Wrocławiu! Jak zwykle wysoko klasyfikowani byli siatkarze i siatkarki! W finale miejskim grali także koszykarze i szachiści. Kilka indywidualnych sukcesów lekkoatletów, udział w finałach wojewódzkich przełajowców ale i walka tenisistów pozwoliły na zajęcie tak wysokiego miejsca! Naszych sportowców do sukcesu prowadzili nauczyciele WF: Maciej Herezo, Małgorzata Borek, Sławomir Świtała, Leszek Piechowicz i Jacek Skrzypiński a także duchowo – Bożena Bogucka (lecząca jeszcze kontuzję). Nauczyciele WF prowadzili bezpośrednio na arenach sportowych uczniów-reprezentantów ale w tym sukcesie pomogła przychylność Pań Dyrektorek – Małgorzaty Kaźmierskiej i Ewy Piwnik a także wyrozumiałość wszystkich nauczycieli LO Nr X! DZIĘKUJEMY!
Naszej delegacji, którą na podium wprowadziła Pani Dyrektor Małgorzata Kaźmierska, towarzyszył lekkoatleta, olimpijczyk z Rio, medalista mistrzostw Europy a przede wszystkim absolwent X LO – Rafał Omelko! Nasi reprezentanci na podium     III miejsca dla LO Nr X

Dyrektor M. Kaźmierska przyjmuje gratulacje od Rafała Omelko olimpijczyka z Rio
W tym roku szkolnym liczymy także na zaangażowanie wszystkich uczniów i liczny udział w sportowej rywalizacji. Zaczynamy już w środę 21 września – sztafetowymi biegami przełajowymi i 27.09. ligą lekkoatletyczną.