Obóz naukowy w Stegnie klasy II C i II F

Podsumowanie obozu naukowego w Stegnie

 W dniach od 30 maja do 3 czerwca uczniowie klas IIC i IIF wzięli udział w obozie naukowym w Stegnie. Obóz ten był adresowany do klas realizujących biologię i geografię na poziomie rozszerzonym.

Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania miejsca ważnego dla naszej historii, czyli od wizyty w Muzeum Stutthof w Sztutowie. W kolejnych dniach wiele emocji przyniosły zajęcia z entomologii, w ramach, których poławiano i oznaczano owady. Bardzo interesujące były zajęcia o nietoperzach, na których można było zaobserwować te ssaki w terenie i posłuchać za pomocą sondy echolokacyjnej.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć również w takich zajęciach jak „Życie nad brzegiem morza”, czy  „Różne oblicza przyrody”. Spotkania te prowadził  prof. Sławomir Zieliński.  Uczniom bardzo przypadły do gustu prowadzone przez naszych nauczycieli lekcje, które odbyły się w niecodziennym otoczeniu – na plaży.

W czasie obozu  odbyto wycieczkę do rezerwatu kormoranów, Gdyni oraz Gdańska. W Gdyni młodzież zwiedzała ekspozycję   Muzeum Morskiego. Najwięcej wrażeń dostarczył jednak połów w pobliskim porcie i praca w laboratorium.

Cały program obozu to świetny sposób poznania wielu zagadnień przyrody, ekologii i geografii, szczególnie dlatego, że oprócz teorii można było wszystkiego doświadczyć i samemu wykonać ćwiczenia w otoczeniu natury.

Kamila Kluczek II c

 

Opiekunowie uczniów:
Urszula Bagińska – Krawiec, Agnieszka Duda, Sabina Cicha