ABSOLWENCI X LO MISTRZAMI ŚWIATA

„Na konkurs twórczego rozwiązywania problemów Odyseja Umysłu w Iowa State University w Ames zjechało aż 830 drużyn z całego świata. Polskę reprezentowało 28 kilkuosobowych drużyn uczniów i studentów (ok. 300 osób), które startowały w 17 różnych kategoriach. Uczestnicy przez trzy dni prezentowali swoje pomysły przed sędziami i publicznością.”

WIADOMOSCI

Magdalena Adamusik absolwentka naszego Liceum oraz Monika Czuba obecnie studentki UWr wystartowały w Mistrzostwach Świata w niepełnym składzie. Dzięki determinacji, wyobraźni, wytrwałości i niezwykłym talentom, które rozwijały m.in. na zajęciach dodatkowych Odysei Umysłu w XLO, udało się im dotrzeć na Konkurs i pokonać światową konkurencję.
Ciekawostką jest, iż niezwykle oryginalny scenariusz mistrzowsko rozwiązanego zadania nie zawierał samogłoski A w języku polskim, jak i w tłumaczeniu na język angielski. TO DOPIERO PRZYGOD-A! Hmmm… WYZW – A – NIE, …hmm. TO DOPIERO HECE!

AWANS DO ŚWIATOWEGO FINAŁU, 24-29.05.2016, Iowa State University, Ames, USA uzyskali:

1. Magdalena Adamusik XLO
  2. Monika Czuba
  3. Martyna Wolska XLO
  4. Adrian Winiarski XLO
  5. Adam Osiewała
  6. Adriana Bereźnicka XLO
  7. Joanna Ziemiańska XLO

Pozostałym członkom drużyny nie udało się wyjechać na konkurs głównie z przyczyn finansowych.

GRATULUJEMY SUKCESU!

Małgorzata Juźwin, Urszula Bagińska – Krawiec