Pokaz mody PRL-u , czyli Teatr „Dziesiątka” w Noc Muzeów

Podczas tegorocznej edycji ,,Nocy Muzeów” odbył się pokaz mody PRL-u w Muzeum Narodowym. To wyjątkowe wydarzenie przygotowali uczniowie z naszego szkolnego teatru ,,Dziesiątka”. Samodzielnie przygotowali scenariusz całego wydarzenia oraz skrupulatnie zebrali różne stroje z tamtych czasów, aby w piękny sposób zaprezentować efekty swojej pracy. Ilość osób zgromadzonych na pokazie przerosła najśmielsze oczekiwania, wszystkie miejsca przed wybiegiem oraz balkony były zajęte. Pokaz prowadziła Natalia Mierzwa i Mateusz Kasprzyk, którzy w wyimaginowanej, humorystycznej scenie przenieśli widzów w czasy PRL-u. Wśród modelek i modeli znaleźli się artyści teatru ,,Dziesiątka” oraz uczniowie naszego LO : Łukasz Pelc, Jakub Olejnik, Łukasz Wiraszka, Iza Fornala. Dziękujemy im i gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich do korzystania z wielu atrakcji Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Oprac. Grażyna Melska