III miejsce w województwie dla drużyny z naszego liceum

Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego odbył się w tym roku w Świeradowie Zdroju w dniach 14-15 maja.
Uczniowie Anna Górka, Magdalena Górska z klasy III A oraz Błażej Krudowski z klasy I D reprezentowali Wrocław po marcowym zwycięstwie w eliminacjach powiatowych. Konkurencje, w których uczestniczyli, wymagały wiedzy z wielu dziedzin, między innymi z  geografii i historii Dolnego Śląska, z pierwszej pomocy, z ruchu drogowego, historii krajoznawstwa i PTTK. Były też konkurencje praktyczne: rozpoznawanie roślin, udzielanie pierwszej pomocy,  wyznaczanie azymutów w terenie oraz sprawnościowe jak jazda rowerem po torze przeszkód czy naprawa rowerów. Z wielką przyjemnością piszę o sukcesie naszej młodzieży. III miejsce na Dolnym Śląsku to bardzo duże wyróżnienie. Dziękuję naszym uczniom, szczególnie Ani i Magdzie, które po raz kolejny wywalczyły miejsca na podium dla LO X, a Błażejowi dodatkowo za niesamowitą precyzję w marszu na orientację. Na finał przyjechały najlepsze drużyny z Jeleniej Góry, Świdnicy, Wałbrzycha, Świeradowa Zdroju oraz Bogatyni.  Atmosfera konkursu jest niezwykła, nawiązują się tutaj znajomości i przyjaźnie na długie lata.  Gratulacje dla naszych uczniów.