Pożegnanie maturzystów 2016

29 kwietnia 2016 r. w auli X LO odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów, którą zorganizowała pod kierunkiem polonistki i wychowawczyni, p. Małgorzaty Jakubek, klasa II B.

Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Kaźmierska, podsumowała trzyletnią pracę tegorocznych maturzystów, przywołała ich największe sukcesy oraz wręczyła nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen ze wszystkich przedmiotów. Zgodnie z tradycją szkoły dyrektor wręcza nagrody dziesięciu najlepszym uczniom. Przechodzą oni do historii liceum, tworząc Złotą Dziesiątkę Absolwentów. W tym roku w Złotej Dziesiątce znaleźli się:

Weronika Sielicka z kl. III C

Anna Górska z kl. III A

Agata Wach  z kl. III C

Grzegorz Goraj z kl. III C

Michalina Żabska z kl. III B

Anna Gonczarik z kl. III D

Aleksandra Radomska z kl. III D

Mateusz Mitelski z kl. III E

Martyna Kondratowicz z kl. III A

Monika Kasprzak z kl. III F

Pani Dyrektor przedstawiła też Złotą Dziesiątkę Osobowości. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy wyróżnili się spośród innych szczególnymi zainteresowaniami, pasją, sukcesami. W tym roku wyróżnieni zostali:

Weronika Sielicka z kl. III C

Justyna Wittlin z kl. III C

Grzegorz Drobnik z kl. III E

Krzysztof Michalski z kl. III E

Konrad Kościewicz z kl. III B

Aleksandra Szczerbicka z kl. III F

Aleksandra Ciesielska z kl. III E

Anna Górska z kl. III A

Magdalena Górska z kl. III A

Łukasz Łazorczyk z kl. III A

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani Izabella Drobnik, przewodnicząca Rady Rodziców. W tym roku szkolnym nagrody otrzymały 4 uczennice: Weronika Sielicka z kl. III C, Justyna Wittlin z kl. III C, Anna Górska z kl. III A i Magdalena Górska z kl. III A.

Nagrodę Zarządu Osiedla Karłowice – Różanka otrzymała Weronika Sielicka z kl. III C. Nagrodę wręczył pan Adam Zabor, przewodniczący Rady Osiedla Karłowice – Różanka.

Po części oficjalnej uczniowie klasy II B przedstawili program artystyczny, który nawiązywał do ważnych wydarzeń w naszym mieście (Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016, Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO, otwarcie Muzeum „Pana Tadeusza”). Najpierw uczennice w strojach z epoki: Dominika Budzianowska, Alina Jołda, Patrycja Kuban, Aneta Lewandowska, Agata Pełka i Weronika Pabiasz stworzyły na scenie klimat dziewiętnastowiecznego arkadyjskiego dworku, w którym odbywa się wspólne czytanie „Pana Tadeusza” (fragment dzieła Adama Mickiewicza pięknie zaprezentowała Dominika Budzianowska).

W drugiej części uczniowie klasy II B (Joanna Tyszkowska, Kamila Rezner, Dominika Budzianowska, Justyna Zdanowicz, Wiktoria Pawłowska, Mateusz Sularz i Mateusz Sokólski) wykonali utwory wybitnego wrocławskiego poety i dramaturga, Tadeusza Różewicza, które złożyły się na przenikliwą diagnozę XX i XXI wieku.

Scenografię przygotowała Justyna Zdanowicz z kl. II B, za dźwięk odpowiedzialny był Miłosz Chełchowski, również z kl. II B. Gościnnie wystąpili uczniowie klasy I E: Piotr Kwak (gitara) i Aleksandra Kula (pianino). Uroczystość prowadzili uczniowie klasy II B: Karolina Misior i Mateusz Sokólski.

Trzymamy kciuki za naszych maturzystów i życzymy im spełnienia marzeń!

Małgorzata Jakubek