Justyna Wittlin wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu SPRACHDOKTOR

Dnia 16 marca 2016 r. odbyła się kolejna – już XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor, organizowanego przez Łowców Talentów „Jersz” . W konkursie udział wzięło ponad 5 tysięcy uczniów z różnych typów szkół z całej Polski. Najwięcej uczestników tradycyjnie było w województwie mazowieckim i dolnośląskim. Zadania konkursowe sprawdzały znajomość języka niemieckiego w różnych aspektach leksykalno-gramatycznych i wymagały od uczestników znakomitej wiedzy językowej (na poziomie B2/C1) oraz wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych. Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło 11 uczniów – z klasy III c, III d, III e i II g. Justyna Wittlin, która właśnie ukończyła naukę w naszym liceum, nie miała sobie równych w województwie dolnośląskim i zajęła I miejsce. Jej wynik punktowy – 219 punktów na 224 możliwych do zdobycia pozwolił jej na zajęcie wysokiego V miejsca w kraju (w kategorii: uczniowie klasy III liceum). Laureat I miejsca uzyskał tylko 3 punkty więcej od Justyny.
Miło mi także poinformować, że Alicja Tyliba, uczennica kl. II g zajęła w swojej kategorii II miejsce w województwie oraz XXIV miejsce w kraju.

Z wielką przyjemnością składam dziewczętom najserdeczniejsze gratulacje, dziękuję za udział w konkursie i życzę wytrwałości w dalszym odkrywaniu zawiłości języka niemieckiego.

Danuta Lipińska