ZŁOTO PIŁKARZY REPREZENTACJI X LO!

28 kwietnia odbyły się finały Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej na boiskach trawiastych stadionu olimpijskiego.

Nasza wspaniała reprezentacja zagrała na najwyższym poziomie, zdobywając złoty medal. Awans do Mistrzostw Wrocławia uzyskaliśmy po eliminacjach w strefie wschód, które przebrnęliśmy  mocno osłabieni kontuzjami i sytuacjami losowymi…

 

W Mistrzostwach Wrocławia rozegranych 22 kwietnia trafiliśmy do grupy A z SMS JUNIOR, I LO i ZSG. Pierwszy mecz grupowy z SMS Junior przegraliśmy pechowo 5:4 (gole: Jasiński x2, Łazorczyk, Jurasik). Mimo prowadzenia dwukrotnego nie udało się wygrać meczu. W drugim spotkaniu grupowym przegrywaliśmy 0:2 z I LO, ale końcowy wynik wyniósł 3:2 dla naszej reprezentacji (gole: Jasiński x2, Łazorczyk) pokazał, że z nami łatwo nię będzie. Dlatego też musieliśmy wygrać ostatni mecz z ZSG aby awansować do ćwierćfinałów Wrocławia. Stanęliśmy na wysokości zadania i wygraliśmy mecz 3:1 (gole: Jasiński, Jagodziński, Grzelak) zajmując drugie miejsce w grupie A. Pierwsze – SMS JUNIOR.

 

W ćwierćfinałach rozegranych 28 kwietnia trafiliśmy na XI LO i ZS NR 4 (grupa X). W pierwszym spotkaniu doznaliśmy porażki 2:3 z ZS NR.4 (gole: Jasiński, Łazorczyk). W tym  meczu nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji bramkowych. W następnym spotkaniu wygraliśmy z XI LO, co dało nam awans z drugiego miejsca w grupie do półfinału mistrzostw Wrocławia. Wynik spotkania – 3:0 po trafieniach Jasińskiego, Kyrcza oraz Łazorczyka.

 

W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z faworytem – SMS JUNIOR. W regulaminowym czasie emocjonującego meczu padł remis 2:2 (gole: Łazorczyk x2). Sędzia zarządził   dogrywkę w postaci rzutów karnych. Nasza reprezentacja strzeliła wszystkie karne a nasz bramkarz popisał się wspaniałą obroną rzutu karnego i wygraliśmy  3:2 (gole: Jasiński, Kyrcz, Łazorczyk).

 

W wielkim finale spotkaliśmy się po raz drugi z ZS NR.4 (Śląsk Wrocław), który awansował do finału po pokonaniu VI LO. Poprzednie spotkania bardzo nas wyczerpały, więc trzeba było wykrzesać resztki sił i walczyć do końca. Wygraliśmy spotkanie 1:0 po trafieniu naszego kapitana Łukasza Łazorczyka….

 

PONIŻEJ CI, KTÓRZY OSIĄGNĘLI TEN SUKCES:

 

  1. KASPRZYK MATEUSZ KL. 2D
  2. KYRCZ DAWID KL. 3E
  3. ŁAZORCZYK ŁUKASZ KL. 3A
  4. GRZELAK KAROL KL. 3E
  5. JURASIK MICHAŁ KL. 2E
  6. JAGODZIŃSKI MIŁOSZ KL. 2D
  7. JASIŃSKI PIOTR KL. 1A
  8. KORSAK ERWIN KL. 1A
  9. BŁAŻEJEWSKI DAWID KL. 1F
  10. WYRWA RADOSŁAW    KL. 1F

 

TRENER:

Maciej Herezo

 

Dziękuję wszystkim reprezentantom klas 3, którzy do końca wspierali naszą reprezentację.

Życzę Wam chłopaki powodzenia na maturze!!!