Wrocław jako Światowa Stolica Książki UNESCO

Dzisiaj na Rynku o godzinie 12 odbyła się inaguracja Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016. W ramach programu „Cały Wrocław czyta” i działań Wrocławskiej Koncepcji Edukacji nasi uczniowie (2B) mogli oglądać przedstawienie „Amor w Soplicowie” przygotowany przez LO nr III, a uczniowie: Kamila Kluczek, Wiktoria Banaszczyk, Iza Fornala, Weronika Ślusarczyk, Agnieszka Gąsiorek, Justyna Gąsior, Dagmara Dziuba, Daria Robakiewicz, Anna Sniechowska, Jakub Sendo, Anna Ćwikła  sprawdzali jak wrocławianie radzą sobie z interpretacją „Pana Tadeusza”, zapraszając ich do literackiej i twórczej zabawy poprzez  uzupełnianie brakujących słów we fragmentach dzieła. Nasze uczennice  w przebraniu w stylu  mickiewiczowskiej Świtezianki dodały swojej akcji odpowiedniej atmosfery. Wszystko to działo się przed niedawno otwartym Muzeum Pana Tadeusza. Najciekawsze teksty (jest ok. 50) zostaną upublicznione stronie bibliotecznej oraz na stronie WCDN Cały Wrocław czyta.