Gala finałowa XII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz

 W dniu 7 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Finał Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz. To już XII raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 9 szkół ponadgimnazjalnych  z Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związaną z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Prezentacje 10 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

 1. Przewodniczący:  mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu;
 2. Członkowie jury:
 • dr hab. Ewa Dębowska  – Kierownik Zakładu Nauczania Fizyki Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • dr inż. Agnieszka Ciżman  – z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej,
 • Arkadiusz Berlicki  – Zastępca Dyrektora ds. Dydaktycznych Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • dr inż. Wojciech Rudno – Rudziński – z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej, Sekretarz Wrocławskiego Oddziału Polskiego  Towarzystwa Fizycznego,               

Z przyjemnością informujemy, że tytuł  LAUREATA oraz nagrodę główną XII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz otrzymał:

 • Paweł Redman  z Zespół Szkół Politechnicznych „ENERGETYK” w Wałbrzychu,

 

LAUREATAMI zostali również:

 • Wojciech Niewiadomski z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie
 • Damian Stempel z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu,
 • Tomasz Żelawski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie,

Paweł Redman otrzymał INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ oraz INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna. Natomiast wszyscy pozostali laureaci  INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna.

Damian Stempel otrzymał również nagrodę publiczności (tablet ufundowany przez Departament Edukacji) .

Tytuł finalisty otrzymali:

 • Marek Kowalik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie,
 • Michał Bobula z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku
 • Maciej Górski z Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu
 • Grzegorz Zaborowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy
 • Dimitrios Hartwich z Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3/ LO nr IX we Wrocławiu,
 • Gabriel Wiewiórka z Liceum Ogólnokształcącego Nr I we Wrocławiu,

 

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

                        Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu z pokazami Pana mgr Artura Rokosy i  Pana dr Bartosza Strzelczyka z Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Fizyki Doświadczalnej) „Ta zadziwiająca fizyka”.

Małgorzata Kajser – Stysiak