XII EDCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ – PODSUMOWANIE II ETAPU

  W dniu 03 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się II etap (pisemny) Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz. To już XII raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 14 szkół ponadgimnazjalnych  z Dolnego Śląska, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Wojciecha Kamińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

 • Pani dr Agnieszka Ciżman z Politechniki Wrocławskiej,
 • Pan dr Wojciech Kamiński z Uniwersytetu Wrocławskiego,

                Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu Pana            dr Jana Masajady z Politechniki Wrocławskiej – „Po co nam ta cała fantastyka, kiedy mamy mechanikę kwantową”

Jury konkursu wyłoniło 11 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 7 kwietnia.

 Finalistami XII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:

 • Paweł Redman Zespół Szkół Politechnicznych „ENERGETYK” Wałbrzych,
 • Wojciech Niewiadomski Liceum Ogólnokształcące nr I Oława
 • Tomasz Żelawski I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Lubin,
 • Marek Kowalik I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Lubin,
 • Damian Stempel Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza Lubań,
 • Michał Bobula Alternatywne Liceum Ogólnokształcące Kłodzko
 • Maciej Górski Liceum Ogólnokształcące Nr X Wrocław
 • Grzegorz Zaborowski I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego Oleśnica
 • Dimitrios Hartwich Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3/ LO nr IX Wrocław,
 • Gabriel Wiewiórka Liceum Ogólnokształcące Nr I Wrocław,
 • Bartosz Zygmunt II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Dzierżoniów,

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy 7 kwietnia na finał.