ODYSEJA UMYSŁU, ELIMINACJE REGIONALNE, 27.02.2016 R.

Dzisiaj w naszej szkole odbywają sie Eliminacje Regionalne konkursu edukacyjnego ODYSEJA UMYSŁU.
Prawie 30 osób reprezentuje w tym roku Członkostwo zarejestrowanie pod nazwą Liceum Ogólnokształcące Nr X we Wrocławiu.
Trzy drużyny licealistów oraz dwie absolwentów i przyjaciół „Dziesiątk” walczą o awans do udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich, które w  tym roku odbęda się w Gdyni.
Harmonogram występów

WYNIKI JUŻ NIEBAWEM!

Małgorzata Juźwin, Urszula Bagińska – Krawiec

Odyseja w Polsce: fakty i liczby

  • Odyseja Umysłu obecna jest w Polsce od ponad 20 lat. Pierwsza drużyna rozpoczęła pracę w 1989 roku, a pierwszą krajową edycję konkursu zorganizowano w roku 1992. Od tego czasu w programie wzięło udział w sumie kilkanaście tysięcy polskich Odyseuszy.
  • Ideę sprowadziła do Polski prof. Józefa Sołowiej (1932-2004), psycholog twórczości z Uniwersytetu Gdańskiego. Pamięci Pani Profesor poświęcona jest nagroda przyznawana trenerom za szczególny wkład w rozwój programu w naszym kraju.
  • Z biegiem lat Odyseusze znad Wisły weszli do ścisłej światowej czołówki. Do tej pory na Finałach w USA drużyny z Polski 27-krotnie zdobyły Złoty Puchar i tytuł Mistrzów Świata, 20 razy sięgnęły po srebrne medale, 9 razy – po medale brązowe, 7 razy po Nagrodę Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność i 3 razy po Nagrodę Omera za Postawę Fair-Play. Więcej sukcesów odnoszą jedynie amerykańscy gospodarze oraz Chińczycy.
  • Polska edycja programu realizowana jest pod auspicjami fundacji Odyssey of the Mind Polska. Konkurs krajowy obejmuje dwa etapy – Eliminacje Regionalne i Finał Ogólnopolski. W roku szkolnym 2015-2016 w Odysei Umysłu bierze udział 3509 młodych Polaków skupionych w 522 drużynach z 245 szkół i innych placówek oświatowych z całego kraju.
  • Jesteśmy jednym z największych programów edukacji pozaformalnej w Polsce i jedną z najlepiej rozwijających się odysejowych organizacji na świecie. Poza naszymi granicami Odyseusze pracują także w Argentynie, Australii, Białorusi, Chinach, Czechach, Holandii, Hong Kongu, Indiach, Indonezji, Japonii, Kazachstanie, Kanadzie, Korei Południowej, Meksyku, Mołdawii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Singapurze, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie, Węgrzech, Togo i w większości stanów USA.
  • żródło: www.odyseja.org