Medal piłkarzy X LO w Mistrzostwach Strefy Wroclawskiej

Kolejny sukces piłkarzy X LO.

 

17 lutego odbył się w sali MCS Finał Strefy Wrocławskiej w halowej piłce nożnej.

Nasza reprezentacja zajęła III miejsce w składzie:

  1. Mateusz Kasprzyk – kl. 2d
  2. Miłosz Jagodziński – kl. 2d
  3. Michał Jurasik – kl. 2e
  4. Mikołaj Podziemski – kl. 3b
  5. Karol Grzelak – kl. 3b
  6. Beniamin Wiórko – kl. 3e
  7. Dawid Kyrcz – kl. 3e
  8. Łukasz Łazorczyk – kl. 3a – kapitan
  9. Erwin Korsak – kl. 1a.

W finale Mistrzostw wystąpiły zespoły: PZS 2 Trzebnica, I LO Oleśnica, ZS 4 Wrocław, X LO Wrocław.

Turniej decydował o awansie najlepszej drużyny naszej strefy do Finału Dolnego Śląska. Rywalizowały ze sobą cztery równorzędne drużyny, nam los w pierwszym meczu nie sprzyjał. Porażka z zespołem Trzebnicy 2:5 po golach Wiórko i Podziemskiego podrażniła chłopaków. W drugim meczu dzisiejszego turnieju ZS 4 pokonało zespól z Oleśnicy 3:1.

Pozostało nam więc powalczyć o brązowe medale mistrzostw strefy wrocławskiej. Nasi dzielni piłkarze pewnie pokonali zespół z Oleśnicy wynikiem 4:2, po golach Podziemskiego, Wiórko i Łazorczyka. W finale turnieju zespół z Trzebnicy pokonał ZS 4, po rzutach karnych. W regulaminowym czasie padł remis 5:5.

Nasza przygoda piłkarska w sezonie halowym zakończona. Szkoda, że nie udało się awansować reprezentacji X LO do Finałów Mistrzostw Dolnego Śląska. Jednak będziemy dalej trenować i przygotować się solidnie do następnych Mistrzostw. Wasza frekwencja i zaangażowanie na zajęciach SKS jest godna uznania i świadczy o tym, że piłka nożna w X Liceum jest na „mistrzowskim” poziomie.

 

Trener:

Maciek Herezo