Medal w Mistrzostwach Wrocławia piłkarek nożnych X LO.

Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się w naszej szkole Mistrzostwa Wrocławia w piłce nożnej halowej dziewcząt. Nasza reprezentacja (w nowych strojach) broniła III miejsca z poprzedniego roku. Zagrała wspaniale, wygrywając w drodze do finału wszystkie mecze.

W grupie A dziewczyny pokonały LO XII wynikiem 5:1, po golach Kaczorowskiej, Stąśko, Tokarz, Frydlewicz (x 2), Potem zwyciężyły z wice-mistrzem Wrocławia z poprzedniego roku II LO 6:0, po bramkach Kowalskiej, Śtąsko, Frydlewicz i Kaczorowskiej (x 2).

Tak więc w półfinale do spotykamy się z Zs nr 25, które zajęły 2 miejsce w grupie B. Dziewczyny dały z siebie wszystko, wygrywając 4:0 awansowały do finału Mistrzostw Wrocławia.

W finale czekał na nasz zespół SMS Junior, który reprezentuje bardzo wysoki piłkarski poziom sportowy.

Wspaniały finał, niestety dla naszego zespołu przegrany 1:4, po walce i braku odrobiny szczęścia (dwa strzały w słupek…).

Dziewczyny! Zaprezentowałyście się doskonale w tym turnieju, a co dla mnie najważniejsze, gramy dalej, ponieważ Mistrz i Vice -Mistrz będą reprezentować Wrocław w Mistrzostwach Strefy Wrocławskiej w Oleśnicy.

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Wrocławia

  1. SMS Junior
  2. X LO
  3. II LO
  4. ZS nr 25
  5. XI LO
  6. XII LO

 

Skład naszej reprezentacji:

Tokarz, Kaczorowska, Kowalska, Stąśko, Frydlewicz, Trela, Gawlińska

 

Serdeczne podziękowania dla Dawida Kyrcza za obsługę stolika i tablicy oraz dla Adama Ciurli i Marcela Lawrenz za nagłośnienie a także dla Adama Bystry za zdjęcia.

 

Trener: M. Herezo