Sukces Justyny Wittlin w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”

Blisko 6,4 tys. uczniów z różnych typów szkół zmierzyło się 18 listopada 2015 z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka niemieckiego Deutschfreund. Organizatorem konkursu jest instytucja edukacyjna „Jersz – Łowcy Talentów” a jednym z jego głównych patronów jest Politechnika Wrocławska. Z naszej szkoły w rywalizacji udział wzięło 11 uczniów z klasy III c, III d i II g. Ich zadaniem było rozwiązanie testu, który sprawdzał ich wiedzę z j. niemieckiego, a mianowicie znajomość słownictwa, skomplikowanych struktur gramatyczno-leksykalnych oraz wiedzę z zakresu realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych. Po raz kolejny doskonałą znajomością języka niemieckiego wykazała się uczennica klasy III c Justyna Wittlin, która zajęła I miejsce w województwie dolnośląskim oraz IX miejsce w kraju, jeśli uwzględnimy liczbę uczestników tegorocznej edycji konkursu, to dopiero wtedy docenimy należycie sukces Justyny! Za duże osiągnięcie uznać należy także 11 miejsce Ali Tyliby z II g, XV miejsce Ani Gonczarik i Jacka Majchrowskiego – oboje z III d w województwie dolnośląskim.

Wszystkim uczestniczkom konkursu składam podziękowania, a Justynie także najserdeczniejsze gratulacje!

Danuta Lipińska