Koszykarze po zwycięstwie nad LO XIV na III miejscu w strefie Wrocław Wschód…

W piątek 18 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się finały strefy Wrocław Wschód w koszykówce chłopców. Nasza drużyna w pierwszym meczu zagrała z faworyzowaną ekipą II LO, w barwach której grają zawodnicy na co dzień występujący w drużynie WKK Wrocław. Zgodnie z przewidywaniami nasi chłopcy ulegli „dwójce” 36:91. W tym meczu zagrali: Mateusz Sularz (11 pkt.), Marcin Czerwiński (8), Michał Zagrodnik (8), Grzegorz Górka (3), Krystian Koczur (3), Szymon Górny (2), Piotr Jasiński (1) oraz Jacek Kostrzewa, Michał Majgier, Jaku Oparowski i Marek Kobryn.

Faworyci z II LO nie zawiedli także w meczu o I miejsce zwyciężając zdecydowanie z IX LO.

Dla nas najwazniejszym meczem była walka o III miejsce z XIV LO. Chłopcy tylko w pierwszych minutach popełniali błędy grając mało dokładnie w ataku. Potem, pozbywając się tremy, przyspieszyli grę, zagrali agresywnie spychając „czternastkę” do obrony uniemożliwiając przeciwnikom rozwinięcie ataku. W efekcie pokonaliśmy wyraźnie LO XIV 48:28! W tym meczu zagraliśmy praktycznie jedną „piątką”: Michał Zagrodnik (17), Krystian Koczur (12), Jacek Kostrzewa (10), Marcin Czerwiński (5) i Mateusz Sularz (4). Jednak duże znaczenie dla nas miało wsparcie z ławki: Michał Majgier, Grzegorz Górka, Piotr Jasiński, Szymona Górny, Jakub Oparowski i Marek Kobryn. Gratulujemy całej drużynie sukcesu!

Dziękuję po raz kolejny dziewczętom pomagajacym w sędziowaniu. – tablica, protokół – jesteście SUPER! Miłe, kiedy sędziowie podkreślali dobrą współpracę z sędziami stolikowymi w naszej szkole! Godnie nas reprezentowały: Natalia Orczykowska III D, Dominika Gedecka III D i Agnieszka Kuczborska II A.

W styczniu naszych koszykarzy czekają  Mistrzostwa Wroclawia.