Zwycięstwo Justyny Wittlin w Międzyszkolnym Konkursie Translatorskim

W dniu 7 grudnia 2015 r. w LO nr XII odbyła się uroczysta gala VI Międzyszkolnego Konkursu Translatorski. Z ogromna przyjemnością informuję, że I miejsce w tym konkursie zajęła uczennica naszego liceum Justyna Wittlin z kl. III c. Do udziału w tym konkursie zgłosiła się młodzież wrocławskich liceów ogólnokształcących: LO nr I, LO nr VII, LO nr X, LO nr XII oraz LO nr XVII. Funkcję przewodniczącego jury pełnił dwujęzyczny – polsko-niemiecki poeta z Krakowa – pan Jacek Kowalski. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie wiersza Julii Hartwig „Być może” na język niemiecki oraz wiersza wybitnej austriackiej poetki Ingeborg Bachmann „Die gestundete Zeit” (Odroczony czas) na język polski. Spośród wszystkich uczestników tej rywalizacji najlepiej w opinii jury poradziła sobie z tym bardzo trudnym zadaniem nasza Justyna. Warto podkreślić, że konkurs translatorski wymaga od młodych tłumaczy zarówno doskonałych umiejętności językowych, jak i wrażliwości oraz talentu poetyckiego. Organizatorzy konkursu przygotowali dla laureatów piękne dyplomy oraz upominki. Laureatce I miejsca składam najserdeczniejsze gratulacje.

Opiekun merytoryczny: Danuta Lipińska