Drodzy!

W tym roku  w ramach Szlachetnej Paczki opiekujemy się sześcioosobową rodziną:Pani Kasia (27 lat), trójka jej dzieci: Tomek (8 lat), Kamil (6 lat), Zosia (3 latka) oraz rodzice: Pani Krystyna (58 lat) i pan Henryk (58 lat).

Rodzina Pani Kasi wiodła zwyczajne, spokojne życie. Radziła sobie dobrze, aż do momentu, kiedy u męża pani Kasi zaczęły się problemy z nadużywaniem alkoholu i narkotyków. Wtedy wszystko się zmieniło. Mąż pani Kasi wynosił wszystko z domu, sprzedawał, włącznie z jedzeniem, środkami czystości, pampersami i wyposażeniem mieszkania, żeby zdobyć środki na używki. Próby pomocy mężowi okazały się bezskuteczne, więc Pani Kasia uciekła z dziećmi do Ośrodka Samotnej Matki. Aktualnie przebywa wraz z dziećmi u swoich rodziców, ale mieszkanie jest za małe na tak liczną rodzinę.Rodzina boryka sie ponadto z trudnościami finansowymi i prawnymi (mąż pani Kasi nie stawia się na rozprawy rozwodowe i o alimenty). Czekają na mieszkanie socjalne.

Rodzinie najbardziej przydadzą się:

– żywność trwała (makaron, olej, cukier, mąka, kawa, herbata, ryż, konserwy mięsne i rybne, dżemy, kasza, warzywa w puszkach, majonez, ketchup, płatki czekoladowe, nutella);

środki czystości i artykuły higieniczne (płyn do mycia naczyń, gąbki, proszek do prania oprócz Dosi – alergia, płyny czyszczące, mydło, żel pod prysznic, pasta do zębów dla dorosłych i dla dzieci, szampon);

materiały szkolne (zeszyty, farbki, plastelina, bloki, kleje, nożyczki, nożyczki dla leworęcznych, cienkopisy, pióro na naboje i zmazywacz, 2 piórniki, długopis zmazywalny, bloki techniczne kolorowe, bibuła, kredki, papaier kolorowy);

koc (nie czarny), jasna pościel;

odzież i obuwie (pani Kasia rozmiar 36, buty 41; chłopcy 122, 128, buty 30,31; Zosia rozmiar 110/116).

Dary prosimy przynosić do pokoju psychologa i pedagoga – C/201 do 7 grudnia.