„Odejście Głodomora” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

„Odejście Głodomora” to sztuka Tadeusza Różewicza, którą w niekonwencjonalny sposób wystawił we Wrocławskim Teatrze Współczesnym reżyser Andrzej Ficowski. Spektakl został przygotowany w ramach cyklu „Teatr w ciemnościach”, wpisanego w program Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

13 listopada 2015 r. uczniowie klasy II B, III C i I E wraz z p. M. Jakubek uczestniczyli w tym niezwykłym przedstawieniu, które grane jest w … absolutnych ciemnościach.

Opinia ucznia: „Idąc na spektakl „Odejście Głodomora” nie spodziewałem się, że wyjdę z niego pełen nowych doznań sensorycznych. Spektakl uwiódł mnie pełnią przekazu. Mimo całkowitej ciemności mój słuch był w stanie ocenić odległość aktorów, ich ruchy, ich zachowanie. Było to dla mnie całkowicie nowe doświadczenie” (Piotr)

Małgorzata Jakubek