Radosne Obchody Święta Niepodległości okazały się dla nas radosne podwójne – Szymon, Alina i Patrycja są wśród nagrodzonych!

 Szymon Trepka (ID), Alina Jołda i Patrycja  Kuban  (IIB) znaleźli się wśród wyróżnionych w konkursach z okazji święta Niepodległości! Ich prace można oglądać w Kościele Garnizonowym na wystawie zorganizowanej w ramach imprez towarzyszących obchodom Święta Niepeodległości.

Wrocław ok kilku lat świętuje 11 listopada w niebalny sposób, oprócz radosnej parady co roku młodzież wrocławskich szkół ma okazję do refleksji nad historią                   (i przyszłością)  naszego kraju poprzez prace konkursowe o charakterze plastycznym, literackim, artystycznym. Organizatorzy co roku proponują nowy temat, nową formę – konkursy cieszą się naprawdę wielką popularnością i konkurencja jest coraz większa. Tym większa satysfakcja z sukcesu.

W tym roku w konkursie na najciekawszą „Bransoletkę patriotyczną” wyróżniony został Szymon Trepka z ID. Interesujący pomysł i niezwykle pracochłonne wykonanie. Brawo!

W konkurencji  “DNA kamieni, ziemi, piasku – projekt o miejscach ważnych dla polskiej tożsamości” wyróżniono   niezwykłą  pracę Aliny Jołdy i Patrycji Kuban z klasy IIB –  dziewczęta wykonały projekt podejmujący temat powstania warszawskiego. Pracę wyróżniała nie tylko technika i artystyczny wyraz, ale bardzo osobiste podejście do tematu, czego wyrazem wykorzystanie autentycznych pamiątek z Muzeum Powstania Warszawskiego, które młodzież przywiozła z wycieczki w ramach akcji Edukacja w Miejscach Pamięci. Wielka, prawdziwie tragiczna historia w oczach współczesnej, mądrej i wrażliwej młodzieży. Czego chcieć więcej…

GRATULUJEMY!!!