Matma nie gryzie (1)

W roku szkolnym 2015/2016 LO Nr X po raz kolejny bierze udział w projekcie „Matma nie gryzie” organizowanym przez Wrocławskie Centrum Akademickie – Akademia Młodych Uczonych i Artystów oraz Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ramach tego projektu 29.10.2015r. uczniowie klas 2d i 3e wysłuchali wykładu pani Małgorzaty Mikołajczyk pt. „Czy Archimedes umiał całkować?”

Uczniowie aktywanie brali udział w wykładzie – zadawali pytania, proponowali swoje rozwiązania. Najbardziej aktywni uczestnicy zajęć otrzymali kalendarze ścienne Zrób sobie matematyka z karykaturami najsłynniejszych matematyków wszech czasów autorstwa wrocławskiego plastyka Tomasza Brody.

*zamieszczone w artykule logo projektu jest autorstwa studenta matematyki na Uniwersytecie – Bartosza Maciuraka