Wystawa Twórczości Uczniowskiej „Exegi monumentum”, czyli uczeń w roli twórcy

Młodzi Twórcy LO nr X zapraszają na wystawę swoich prac. Do zaprezentowania swoich pasji i talentów zgłosiło się 40 uczniów. Są to prace różnego rodzajów: literackie, plastyczne, graficzne, malarskie, fotograficzne. Niektóre prace opatrzone są pseudonimem artystycznym, ponieważ uczniowie woleli zostać anonimowi. Jednak wszystkim dziękujemy za uczestnictwo i zaufanie. Mamy nadzieję, że wystawa przyniesie miłe wrażenia i ciekawe refleksje. Prosimy o szacunek i nieniszczenie prac.

Głównym inicjatorem i organizatorem przędsięwzięcia jest Kamila Kluczek. W przygotowaniach pomagały Helena Wojturska, Anna Szczypkowska, Justyna Zdanowicz, Agnieszka Gąsiorek, Arkadiusz Rembiszewski. Osobom tym szczególnie dziękuję za poświęcony czas i energię w aranżację wystawy w piątkowe popołudnie. Wspierały nas także Michalina Ludwiczak, Magda Sobolewska.

Naszym mottem stały się słowa z publikacji p. Moniki Rzemieniak:

(…) twórczość jest kluczem do wolności, wzbogacenia intelektu, otwiera dotychczas nieznane przestrzenie świadomości i podświadomości, umożliwiając podróżowanie po nich. Tworzenie daje poczucie spełnienia, umożliwia samorealizację, pozwala lepiej poznać siebie, odkryć w sobie coś dotychczas nam nieznanego. (…) każdy z nas jest w pewnym stopniu artystą, każdy coś tworzy, buduje swój świat i życie, czerpiąc z tego satysfakcję. M. Rzemieniak: Proces twórczy jako terapia przez sztukę. AD REM, 2010, z. 3