Projekt „Zielona edukacja”

Uczniowie klasy II B w piątek 23 października uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w ramach projektu „Zielona Edukacja. Zajęcia edukacyjne w EkoCentrum Wrocław” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Pod czujnym okiem eduatorów z EkoCentrum uczniowie zasadzili drzewo na terenie szkolnym. Jest to głóg, roślina z rodziny różowatych, drzewo pospolicie spotykane w polskim krajobrazie. Nasze drzewo otrzymało imię Janusz. Na drugą część zajęć przyrodniczych udaliśmy się do parku przy ulicy Kasprowicza. Uczniowie jak przystalo na „Strażników Zieleni” uczyli się jak rozpoznać drzewa takie jak: dąb, wierzba, grab, jesion, robinia oraz dowiedzieli się o wielu ciekawostkach. Po drodze do parku można też było obserwować ptaki spotykane w najbliższej okolicy szkoły.