„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ” (zobacz filmik konkursowy)

 Jak wiemy nie od dziś, priorytetowym zadaniem oświaty jest popularyzowanie wśród Polaków, a szczególnie wśród uczniów, zainteresowań czytelniczych. Czytamy mało, często z musu tylko lektury i to do połowy. A przecież czytanie książek to najszlachetniejsza rozrywka, najdoskonalsza forma spędzania wolnego czasu i przyjemność, po prostu przyjemność. Uczniowie często narzekają, że nie mają dostępu do naprawdę ciekawej literatury, że książek, które naprawdę ich interesują, nie ma w szkolnej bibliotece.

I właśnie z tego powodu Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało wszystkim uczniom w Polsce konkurs pod hasłem „Książki naszych marzeń”. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie listy pięćdziesięciu książek (na podstawie ankiety), których nie ma w szkolnej bibliotece, a które uczniowie chętnie by przeczytali oraz nakręcenie jednominutowego filmu uzasadniającego, że nasza szkoła powinna otrzymać „książki marzeń”. Nagrodą dla zwycięzców jest oczywiście 50 wymienionych przez uczniów książek.

W naszej bibliotece powstała taka LISTA (zobacz), powstał też zabawny FILMIK pod tytułem „SIĘ CZYTA W DZIESIĄTCE” (zobacz).

Zgłoszenie do konkursu wysłaliśmy w regulaminowym trybie, no i czekamy… na „Książki naszych marzeń”…

Katarzyna Łaszkiewicz, Izabela Dmowska-Głowacka