Zjednoczyliśmy Niemcy jeszcze raz

Ponowne, symboliczne zjednoczenie nastąpiło podczas Dnia Otwartych Drzwi w Konsulacie Generalnym Niemiec  we Wrocławiu, w dniu 3 października 2015 r., z okazji 25 rocznicy Zjednoczenia Państwa Niemieckiego, wtedy to złożona została z 28 puzzli mapa Niemiec.
Uczniowie naszego Liceum- Agnieszka Łuźniak i Weronika Przybyłek z II d, Justyna Zdanowicz z II b, Paulina Mielnik i Karolina Kruk z III F, Alicja Dudkowiak, Natalia Kubińska i Aleksandra Sławińska z II a, Karolina Szleszyńska i Karolina Wojciechowska z II c, Kaja Zapaśnik i Sandra Stawarz z II d, podzieleni na trzy grupy, pracowali we wrześniu nad projektem Puzzle -Aktion. Nasza szkoła otrzymała trzy puzzle, pozostałe 25 zostały przydzielone szkołom i instytucjom współpracującym z Konsulatem. Każda grupa stworzyła swoją wizję Zjednoczenia Państwa Niemieckiego w połączeniu z Polską i Europą, a następnie przedstawiła ją na puzzlach. Projekt zakończony został wspólnym układaniem puzzli na dziedzińcu Konsulatu w jesiennej i słonecznej scenerii, w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim „Puzzlowiczom” za wspólną pracę i ciekawe pomysły.
Opiekunowie: Joanna Kędrzyńska i Danuta Lipińska